Тиждень вакцинації

Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week) проводиться у другій половині квітня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Щорічно, починаючи з 2005 року, в Україні в аналогічний термін проходить Всеукраїнський тиждень імунізації.
Проведення Тижня імунізації покликане привернути увагу громадськості до імунізації як до дієвого способу вберегти людство від інфекційних захворювань.

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтерії, правця, кашлюку, кору, свинки і краснухи. Кількість дітей, які вчасно отримують вакцину, зростає, в тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеної нею Тижня імунізації.
Кожен рік щеплення від дифтерії, правця та кашлюку робляться більш ніж 100 мільйонам дітей у всьому світі. За період з 2000 по 2012 рік протикорова вакцинація призвела до зниження глобальної смертності від кору на 78 %.

Головне та, мабуть єдине завдання Всесвітнього тижня імунізації, який проводитиметься з 24 по 30 квітня 2021 року – це просування в широкі маси одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров’я в світі – використання вакцин для захисту людей різного віку від інфекційних захворювань.

На прийомі у педіатра, терапевта або сімейного лікаря можна дізнатись:
• чому вам необхідно вакцинуватися;
• які вакцини вам необхідні;
• як, де і коли вам слід вакцинуватися;
• перевірити, чи зробили ви та/або члени вашої родини всі необхідні щеплення;
• коли необхідна повторна вакцинація (ревакцинація).

Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря щеплень (основний контингент підлеглих щепленням – діти). ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

До півторарічного віку дитина отримує всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись та захворіти. Всі щеплення, згідно з календарем щеплень, проводяться в амбулаторіях ЗПСМ безкоштовно.

У разі відмови від профiлактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає виключно на них. В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті.

Про те, як виглядає смерть від інфекційних захворювань, яких можна запобігти вакцинацією, ми вже писали раніше.

Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому, наприклад – натуральної віспи.

Ми часто стикаємось з питаннями щодо належної якості вакцин. Тож відповідаємо: всі вакцини, які централізовано закуповує МОЗ України, перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості. На сьогодні в Україні контроль якості медичних імунобіологічних препаратів здійснюється сертифікованою ВООЗ лабораторією ДП “Державний експертний центр МОЗ України”, яка має усі необхідні дозвільні документи. При цьому переважна більшість вакцин, які закуповує МОЗ, використовуються не тільки в Україні, а й у багатьох провідних країнах світу.

Захищайте себе та членів своєї сім’ї – вакцинуйтеся! Будьмо здорові!

#вакцинадіє

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *