УВАГА! Ожеледиця!

Настала та пора року, коли виходити на вулицю потрібно в зручному взутті й дотримуватися граничної обережності, щоб не стати жертвою ожеледиці.

Тому ми підготували 5 правил, як діяти при падінні на лід та уникнути серйозних наслідків.

1. Пам’ятайте, що завжди першочергове – це профілактика!
Зимове взуття із максимально можливою не ковзкою підошвою (також убезпечити від падіння може використання льодоходів, закріплених на підошві)
Достатньо товстий шар одягу
Будьте уважними, де ступаєте
Навчіться правильно падати (безпечне падіння – вберегти голову від ушкоджень, зігнутись та захистити її)
Якщо вже йдете по кризі чи по ожеледі, то йдіть не поспіхом, невеликими кроками – по-пінгвінячи (смішно, проте безпечно)

2. Якщо вже впали, то головне – не панікувати, зберігати спокій і спробувати відчути, наскільки серйозна ваша ситуація. Якщо відчуваєте біль, а будь-який рух у тій частині неможливий – самостійно викликайте швидку або попросіть це зробити прохожих.

3. У випадку травми ноги чи спини та відчуттям сильного болю – до приїзду швидкої не підводьтесь на ноги! Вас має оглянути медичний працівник і правильним чином транспортувати на ношах

4. Доки чекаєте на допомогу, наскільки це можливо, уникайте переохолодження та зігрівайтесь! Зменште площу контактних поверхонь свого тіла з землею та більше рухайтесь.

5. У випадках сумнівів: “Чи варто йти до лікаря після падіння?”, відповідь однозначна – так, варто!
Особливо це стосується дитячого віку, адже спочатку виникає сильний біль у спині, який може швидко регресувати – так себе можуть проявляти деякі переломи.

Тому радимо завжди вчасно звертатися по медичну допомогу, адже це запорука швидкого одужання із відсутністю або якомога менш значними наслідками від травм.

Будьте здорові та обережні!

#падіннянальоду #слизькадорога #травма #ПМД #медичнадопомога #медичнийцентр #коломия #медичніпослуги #первиннамедичнадопомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *