Весняний авітаміноз – це стан, який виникає внаслідок дефіциту вітамінів та мінералів у зимово-весняний період.
Весняний авітаміноз може проявлятися у вигляді загальної слабкості, втоми, погіршення стану шкіри, волосся та нігтів, а також зниження імунітету. А оскільки до авітамінозу ще й до повсякденного життя українців додався хронічний стрес, спричинений повномасштабною військовою агресією рф, саме в цей період надважливо подбати про профілактику авітамінозу. Адже недостатність поживних нутрієнтів може погіршити як фізичний стан організму, так і ментальне здоров’я.
Отже, щоб запобігти весняному авітамінозу, варто дотримуватися кількох простих порад:
📍Раціональне харчування. Споживайте різноманітну і збалансовану їжу, яка містить достатню кількість вітамінів та мінералів. Включайте до раціону свіжі фрукти, овочі, зелені листяні овочі, ягоди, сік з цитрусових, які багаті вітамінами C та іншими корисними речовинами.
📍Вживання вітамінів та мінеральних комплексів. У разі лабораторно та клінічно підтвердженого дефіциту вітамінів (яку допоможе діагностувати ваш сімейний лікар) можна приймати вітамінні комплекси у дозах та термінах, які призначені лікарем.
📍Підтримка імунної системи. Здоровий спосіб життя, включаючи фізичну активність, відпочинок і здоровий сон, допоможе підтримувати імунну систему й боротися зі стресом, що сприяє загальному стану організму.
📍Прогулянки на свіжому повітрі. Спробуйте проводити більше часу на свіжому повітрі, зокрема в парках або скверах, де можна насолоджуватися сонячним світлом та киснем.
📍Гідрація. Пийте достатню кількість води, щоб забезпечити правильне функціонування організму та підтримувати оптимальний рівень гідратації.
📍Уникайте стресу. Стрес може погіршувати стан імунної системи та загальний стан організму. Спробуйте знаходити способи релаксації та зменшення стресу, такі як йога, медитація або прогулянки на свіжому повітрі. Також можна звернутись до сімейного лікаря для того, щоб дізнатись більше про способи боротьби зі стресом.
Будьмо здорові!