Категорія: Колонка лікаря

Хвороба Паркінсона має один з найшвидших темпів поширення з-поміж неврологічних захворювань. До 2040 року людей з цим діагнозом сягне 14,2 млн, оскільки людство стрімко старіє. В Україні щороку цей діагноз встановлюється близько 2 500 українцям. Хвороба Паркінсона має три основні…

Вітамін C є однією з найбільш важливих поживних речовин для нашого організму. Його користь для підтримання здоров’я та краси неможливо переоцінити. Вітамін С володіє: 📍Антиоксидантними властивостями. Він є потужним антиоксидантом, який захищає клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Це допомагає…

Синдром подразненого кишечника (СПК) – це захворювання шлунково-кишкового тракту (тонкого та товстого кишківника), яке найчастіше проявляється болями в животі та порушенням акту дефекації, але без наявності органічних ушкоджень. На сьогоднішній день медицині остаточно невідома причина виникнення цього захворювання, проте існують…

Цього року 14 березня відзначається Всесвітній день нирки. Його мета – привернути увагу суспільства до нефрологічних захворювань, підвищити обізнаність про те, як функціонують нирки, та як здійснювати профілактику їх захворювань. Нирки щодня перекачують понад 200 літрів крові, внаслідок чого утворюється…

Особливості погоди, а саме температурний режим та вологість перших двох місяців весни сприяють зростанню кількості респіраторних захворювань. Серед них, окрім “звичних” для нас застуди, тонзиліту та грипу, доволі часто в цей період додається гострий середній отит, або запалення середнього вуха.…

Весняний авітаміноз – це стан, який виникає внаслідок дефіциту вітамінів та мінералів у зимово-весняний період. Весняний авітаміноз може проявлятися у вигляді загальної слабкості, втоми, погіршення стану шкіри, волосся та нігтів, а також зниження імунітету. А оскільки до авітамінозу ще й…

Епілепсія – це хронічне неврологічне захворювання, яке характеризується повторюваними нападами або судомами. Причиною епілепсії може бути різноманітність факторів, включаючи генетичні наслідки, травми головного мозку, інфекції, ураження мозку внаслідок інсультів або пухлин, а також вроджені аномалії розвитку мозку. ❗Прояви епілептичних нападів…

4 лютого відзначався Всесвітній день боротьби проти раку, але це лише один день на рік, і його цілком недостатньо, щоб розкрити всю трагіку та важкі наслідки цієї хвороби. Тому ми регулярно пишемо про боротьбу з онкологією, наголошуючи на важливості профілактики…

У попередніх частинах ми розказали про гіпо- та гіпертиреоз. Сьогодні ж поговоримо про ще одне захворювання щитоподібної залози – аутоімунний тиреоїдит – хворобу, при якій власний імунітет атакує щитовидну залозу, вважаючи її чужорідною. Причини цього захворювання пов’язані зі збоєм в…

У попередній частині ми розповіли, що таке гіпотиреоз – стан, коли щитовидна залоза не виробляє достатню кількість гормонів. Сьогодні поговоримо про протилежний її стан – гіпертиреоз. Тут все навпаки: цей стан виникає при підвищенні продукції тиреоїдних гормонів. Серед найпоширеніших симптомів…