Категорія: Колонка лікаря

До вашої уваги освітнє відео з ютуб-каналу Центру громадського здоров’я МОЗ України про жіноче здоров’я

Вітамін B12, він же кобаламін або ціанокобаламін, відіграє ключову роль у багатьох аспектах здоров’я. Він підтримує здоров’я кісткової, нервової системи, головного мозку та необхідний для утворення еритроцитів, синтезу ДНК, регулювання енергетичних потреб організму. Він здатен впливати на настрій. Його дефіцит…

На вулиці вже починає яскраво світити сонце. Це означає те, що більше часу люди проводитимуть на свіжому повітрі. І тут важливо нагадати про важливість захисту шкірного покриву від ультрафіолетових променів, оскільки це – одним з ключових факторів для профілактики раку…

Кашлюк (інколи, як кальку з російської, вживають назву коклюш) – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке спричиняється бактерією Bordetella pertussis. Ця хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і частіше всього вражає дітей, особливо немовлят. Чому саме кашлюк ми обрали темою дописа…

Хвороба Паркінсона має один з найшвидших темпів поширення з-поміж неврологічних захворювань. До 2040 року людей з цим діагнозом сягне 14,2 млн, оскільки людство стрімко старіє. В Україні щороку цей діагноз встановлюється близько 2 500 українцям. Хвороба Паркінсона має три основні…

Вітамін C є однією з найбільш важливих поживних речовин для нашого організму. Його користь для підтримання здоров’я та краси неможливо переоцінити. Вітамін С володіє: 📍Антиоксидантними властивостями. Він є потужним антиоксидантом, який захищає клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Це допомагає…

Синдром подразненого кишечника (СПК) – це захворювання шлунково-кишкового тракту (тонкого та товстого кишківника), яке найчастіше проявляється болями в животі та порушенням акту дефекації, але без наявності органічних ушкоджень. На сьогоднішній день медицині остаточно невідома причина виникнення цього захворювання, проте існують…

Цього року 14 березня відзначається Всесвітній день нирки. Його мета – привернути увагу суспільства до нефрологічних захворювань, підвищити обізнаність про те, як функціонують нирки, та як здійснювати профілактику їх захворювань. Нирки щодня перекачують понад 200 літрів крові, внаслідок чого утворюється…

Особливості погоди, а саме температурний режим та вологість перших двох місяців весни сприяють зростанню кількості респіраторних захворювань. Серед них, окрім “звичних” для нас застуди, тонзиліту та грипу, доволі часто в цей період додається гострий середній отит, або запалення середнього вуха.…

Весняний авітаміноз – це стан, який виникає внаслідок дефіциту вітамінів та мінералів у зимово-весняний період. Весняний авітаміноз може проявлятися у вигляді загальної слабкості, втоми, погіршення стану шкіри, волосся та нігтів, а також зниження імунітету. А оскільки до авітамінозу ще й…