Увага, лонгрід та шок-контент! Вакцинація НЕ призводить до розвитку аутизму!
Цей міф, нажаль досить поширений у нашому інфопросторі, виник на основі однієї підробленої (!!!) статті про те, що полівакцина від кору, паротиту та краснухи може викликати аутизм. Ця стаття була опублікована у 1998 році в журналі The Lancet, яка була пізніше відкликана та визнана недостовірною. Автор цієї статті, Ендрю Вейкфілд, був звільнений від медичної практики через порушення етичних стандартів і встановлення недостовірних результатів досліджень. Хоча в цій же статті він стверджував, що вакцинація трьома моновакцинами таких наслідків не викликає. Як виявилося – він просто був акціонером фармкомпанії, яка займалась виробництвом моновакцин, та не був затятим «антивакцинатором» в цілому. Таким «чорним піаром» він просто хотів позбавитися фірми, яка створила комбіновану, безпечну та ефективну комбіновану вакцину «3 в 1» від кору, паротиту та краснухи, тобто одна ін’єкція замість трьох.
Відтоді було проведено безліч наукових досліджень, включаючи масштабні епідеміологічні дослідження, які не знайшли жодної зв’язку між вакцинацією та ризиком розвитку аутизму. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Американська академія педіатрії (AAP) та інші наукові організації активно підтримують безпеку та ефективність вакцин та запевняють, що вони не призводять до аутизму.
Вакцини проти кору, краснухи та паротиту є безпечними та важливими для запобігання цим інфекційним хворобам. Вони мають високий рівень ефективності та допомагають захистити дітей від серйозних ускладнень, таких як запалення легень, гепатит, глухота, мозкові ураження, що можуть призвести до смерті. Рішення батьків не вакцинувати дітей може стати сильною загрозою для їхнього здоров’я та для здоров’я інших незахищених осіб у соціумі – колективі дитячого садочку, школи чи просто друзів з подвір’я.
Можемо підрезюмувати, що грунтовні наукові дослідження та авторитетні організації охорони здоров’я одноголосно стверджують, що вакцинація від кору, краснухи та паротиту не викликає аутизм. Це лише міф, який виник на основі недостовірної статті та не підтверджений науковими доказами.
Нижче ми додаємо перелік посилань на авторитетні дослідження, якщо ви не довіряєте і нам. Ми подаємо англомовні першоджерела, які містять інформацію про наукові дослідження, статистику, ефективність та безпеку вакцинації проти кору, краснухи та паротиту. При бажанні ви завжди можете скористуватися перекладачем Гугл, або ж задати всі питання вашому сімейному лікарю, педіатру чи терапевту:
Centers for Disease Control and Prevention (CDC) – Vaccines & Immunizations:
Measles, Mumps, Rubella (MMR) Vaccination: https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/mmr/index.html
MMR Vaccine Safety: https://www.cdc.gov/vaccinesafety/vaccines/mmr-vaccine.html
World Health Organization (WHO) – Immunization:
Кір (Measles): https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/measles
Паротит, він же «свинка» (Mumps): https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/mumps
Краснуха (Rubella): https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/rubella
American Academy of Pediatrics (AAP) – Immunization:
Measles, Mumps, and Rubella (MMR) Vaccines: What You Need to Know: https://www.healthychildren.org/…/Measles-Mumps-Rubella-Vac…
National Health Service (NHS) – Vaccinations:
MMR vaccine overview: https://www.nhs.uk/conditions/vaccinations/mmr-vaccine/
Час вакцинуватись та обирати здоров’я!
#розвінчуванняміфів #вакцинадіє #вакцинація #кір #паротит #краснуха #свинка