Міжнародний день сміху

1 квітня – Міжнародний день сміху. Здорове почуття гумору та сміх – це антистресовий та легкий знеболюючий «засіб». Він допомагає запобігти інфаркту міокарду завдяки підвищенню еластичності ендотеліальної стінки артерій, чим послаблює навантаження на серцево-судинну систему. А деякі дослідження навіть доводять його цукрознижувальну дію у пацієнтів з цукровим діабетом.

Щирий та здоровий сміх – відмінний жироспалювач. Вчені підрахували, що 15 хвилин сміху можуть «спалити» близько 40 калорій, а якщо реготати протягом цілого дня – теоретично можна підвищити розхід калорій до двох (!!!) тисяч.

Проте від сміху можна й померти. У медичній практиці зустрічаються випадки зміщення щелепи, запаморочення, а в поодиноких випадках – утворення кили живота та розрив стравоходу. А в умовах пандемії коронавірусної хвороби – це й один з механізмів розповсюдження повітряно-крапельної інфекції.

Ні, ми не проти гумору та здорового сміху. Головне – робити це з користю для себе та безпекою для оточуючих. З днем сміху та будьмо здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *